flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Домашній арешт в Україні набирає обертів

21 листопада 2013, 13:30

 

 

Після прийняття нового Кримінального процесуального кодексу обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою застосовується вкрай рідко. Так з початку прийняття нового КПК в Україні під домашній арешт помістили 5 тисяч підозрюваних.

Про це повідомив начальник управління ГСУ МВС України Олексій Крюков.

"Що стосується використання новел, які нами вводяться... як ви знаєте, перелік запобіжних заходів був змінений, з'явилися нові - домашній арешт в першу чергу, особисте зобов'язання, особиста порука. Хочу сказати, що зараз домашній арешт обрано вже для п'яти тисяч підозрюваних. Це ті особи, які за старим КПК перебували б у місцях позбавлення волі", - сказав він.

Заступник начальника управління Генеральної прокуратури України Юрій Севрук зазначив, що слідчі набагато рідше стали просити суд про обрання запобіжного заходу. За старим КПК, практично по всіх кримінальних справах, які йшли до суду, обвинуваченим обирався запобіжний захід, як мінімум підписка про невиїзд. Зараз майже в 60 % випадків запобіжний захід взагалі не обирається і люди вільно ходять до суду до слідчого. Обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою застосовується вкрай рідко.

"Якщо порівняти з 2012 роком, то ситуація кардинально змінилася. Цього року щомісяця в

середньому направляється до суду близько 1850 клопотань про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Торік це було 2500 в місяць, а в 2011-му - понад 4000. Набагато рідше слідчі стали звертатися до суду з проханням обрати такий запобіжний захід", - сказав Ю.Севрук.

У свою чергу голова парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан заявив, що прийняття нового КПК суттєво розвантажило слідчі ізолятори.

"Буквально пару місяців тому ми відвідали слідчий ізолятор у Києві - всім відоме Лук'янівське СІЗО. Ми побачили, що реально з шести тисяч за старим КПК затриманих, вже залишилося три тисячі. Є вже навіть деякі порожні камери. Але умови утримання вкрай жахливі. Це наступні крок, який треба зробити в розрізі пенітенціарної служби", - зазначив він.