Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Складна корпоративна структура із застосуванням декількох юрисдикцій, засилля англійського права, відсутність в Україні механізмів Escrow, а також ризики, пов’язані із підтвердженням права власності на активи (землю, нерухоме майно тощо) — усе це характеризує ринок М&А угод в Україні.
На цьому наголосив президент Асоціації правників України адвокат Денис Бугай під час IV щорічної конференції «Медіаправо», передає кореспондент «ЗіБ».
Окремо він зупинився на особливостях угод злиття та поглинання у сферах медіа таких як: високий рівень конфіденційності угоди; необхідність погодження зміни контролю та продовження ліцензій з власниками бренду, ризики, пов’язані з нематеріальними активами (торгові марки, доменні імена, тощо), а також відносинах нового власника з журналістським колективом. На переконання Д.Бугая: «Якісної журналістики в Україні більше, ніж в Російській Федерації».
Також в рамках заходу розглядалися питання щодо антимонопольних ризиків, пов’язаних із розміщенням у Світовій мережі Інтернет інформації, яка вводить в оману. Так, за словами керуючого партнера ЮФ «ДРОІТ» Вікторії Пташник, антимонопольний комітет сформував відповідну практику притягнення до відповідальності за розміщення недобросовісної інформації в Мережі Інтернет. Так, за інформацією доповідача АМК звертає увагу на:
1) тих, хто є власником сайту та замовником розміщеної інформації;
2) наявність конкурентних відносин, скриншотів недостовірної інформації, тривалість її розміщення, доступність для користувачів, а також показники відвідування сайту (приміром кількість переглядів відеоролику).
Так, протягом минулого року АМК накладено на бізнесменів 814,7 млн грн. штрафів за вказані правопорушення, але фактично сплачено до бюджету лише 40 млн грн. Ця тенденція пояснюється тим, що суб’єкти господарювання оскаржують накладені АМК штрафи у судах та, як правило, виграють процеси. Тож «не все так погано для бізнесу», — резюмувала В.Пташник.