flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Мін’юст проводить круглий стіл щодо закону про вибори нардепів

03 жовтня 2013, 10:08

 Сьогодні Міністерство юстиції проведе черговий круглий стіл, присвячений обговоренню зауважень та рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення закону про вибори народних депутатів.

Захід відбуватиметься з 10-00 до 13-00 в приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України.

До розгляду плануються такі питання:

1. Виборчий бар’єр – порушення ідеї пропорційності чи засіб структуризації партійно-політичних інтересів.

2. Доцільність та умови створення виборчих блоків політичних партій, основні аспекти та проблематика їх участі у виборчому процесі.

3.Критерії та строки утворення і зміни меж одномандатних виборчих округів.

4. Процедура формування окружних виборчих комісій та їх суб’єктний склад.

5. Перерозподіл повноважень між Центральною та окружними виборчими комісіями: передача окружним виборчим комісіям функцій по реєстрації кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах та контролю за їх діяльністю.

6. Обмеження розміру виборчого фонду: переваги та недоліки запровадження.

7. Тимчасова зміна виборцями місця голосування без зміни виборчої адреси як шлях забезпечення реалізації активного виборчого права.

Протягом серпня – листопада Мінюст проводить цикл "круглих столів" із залученням експертів Венеціанської Комісії, Ради Європи, ОБСЄ та ЄС, інших міжнародних структур, народних депутатів України, державних органів, інститутів громадянського суспільства, наукових кіл, засобів масової інформації. Мета заходів - додаткове вивчення та обговорення зауважень і рекомендацій Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанської комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів та можливих шляхів їх врахування.

Напомним, 13 серпня 2013 року та 11 вересня 2013 року відбулися "круглі столи", присвячені обговоренню зауважень та рекомендацій Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ, пов’язані із внесенням змін до Конституції України та кодифікацією виборчого законодавства України.