flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Риболовля - хобі чи браконьєрство

04 липня 2018, 08:12

Риболовля є одним із самих найпоширеніших і найулюбленіших способів проведення свого вільного часу. Риболовлею в наш час захоплюються, дорослі, молодь і діти. Риболовля - дуже позитивне, заспокійливе, корисне захоплення.

             Чималий відсоток чоловіків вважають риболовлю одним з найкращих способів розслабитися і відпочити,  можливість  побути осторонь від буденної суєти, від шуму та на деякий час відволіктись від повсякденних турбот та занять.

             Але, у кожної доброї справи є другий бік медалі. Лов риби - це мінімум чотири види діяльності: аматорська риболовля, спортивна, промислова і браконьєрство.

              Перші два види, по суті це хобі для душі.

             А от промисел і браконьєрство - способи заробляння грошей. Якщо промислова риболовля відносно чесний (офіційний) вид господарювання, то за здійснення браконьєрства в Україні передбачена не лише адміністративна а й кримінальна відповідальність.

            Наказом Державного Комітету рибного господарства України № 19 від 15.02.1999 року затверджені Правила любительського і спортивного рибальства, отже  кожен любитель рибалки повинен пам’ятати, що існують  правила та заборони в період здійснення риболовлі, які необхідно виконувати.

            Так 02 липня 2018 року  Болградським районним судом Одеської області розглянуто десять адміністративних матеріалів відносно осіб, мешканців Болградського району, які на озері  Ялпуг, м. Болград, Одеської області, здійснювали незаконний лов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову – сіткою в брід  в забороненому місці, не маючи на це спеціального дозволу. 

 Всебічно і об'єктивно дослідивши матеріали усіх справ, суд дійшов висновку про наявність в діях риболовів складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП.  

Постановами Болградського районного суду Одеської області громадян визнано винними у грубому порушенні правил рибальства і накладено штраф у розмірі 340 грн. на користь держави з конфіскацією риби та знарядь лову.

 Тож пам’ятайте, що не знання закону не звільняє від відповідальності. Пильнуйте, щоб одного разу ваше захоплення риболовлею не призвело Вас до зали суду.